Adım Adım Kaliteli İnstagram Profili Oluşturmak

 Merhaba sevgili Yaşamın Pratik Gücü takipçileri bu makalemde sizlere adım adım instagramda kaliteli profil oluşturmayı göstreceğim. Temel olarak en yukarıdan aşağıya inerek profillerinizi nasıl şekillendireceğinizi anlatacağım.
  Her şeyden önce instagram hayat tarzınızı yansıttığınız bir uygulamadır. Hayat tarzınız ne kadar eğlenceli ve çekiciyse instagramınız da o kadar iyi olacaktır.

   Kullanıcı Adınız 

  Kullanıcı adınızın her zaman isim ve soy isim kombinasyonu olması gerekmektedir. Pek çok erkekte gördüğüm hata saçma sapan kullanıcı adları almalarıdır. Ya anlamsız ve karışık kullanıcı adı alıyorsunuz ya da nickname tarzında kullanıcı adı alıyorsunuz. Bu ise ciddi bir hatadır ve kadınlarda gizem falan oluşturmaz.

  Kullanıcı adınız isim - soy isim olarak alınmalıdır. Mesela isminiz Berk Kara ise ''berkkara'' kullanıcı adını almalısınız. Eğer bu kullanıcı adını başkası aldıysa alternatifler olarak: berk.kara, berk-kara, berk_kara, berkkara_, berkkara1 gibi versiyonları alabilirsiniz.

  Kullanıcı adının isim-soyisim olmasının avantajları;
  • İsminizi markalaştırmanızda size fazlasıyla avantaj sağlar
  • Bir kadına instagramınızı verdiğinizde sizi kolayca bulur
  • Adınızı ve soyadınızı bilen bir kız sizi kolayca bulabilir.
  • Ayrıca bir kadına istek ve mesaj attığınızda avantajlı olursunuz. ''Berkkara sana mesaj göndermek istiyor'' bildirimi ile ''berk18x sana mesaj göndermek istiyor'' bildirimi arasında çok fazla fark var. 
  • Bir erkeğin ismini ve soy ismini gizlemesi için hiçbir sebep yok. Bunları gururla taşımalısınız.
  • Kaliteli erkek olduğunuzu en başta simgeler çünkü kadına bildirim gittiğinde ilk baktığı şey kullanıcı adınız olacaktır.
  Tüm bu detayları göz önüne alarak kendi isminizi ve soy isminizi kullanıcı adı olarak almalısınız.

  Profil Fotoğrafı

  Profil fotoğrafı en önemli fotoğrafımızdır ve en iyi çıktığımız fotoğrafı profil fotoğrafı yapmalıyız.

  İyi bir profil fotoğrafı;
  • Yüzünüz net görünmelidir
  • Fazla karanlık ve aydınlık olmamalıdır
  • Aşırı yakın ve uzak olmamalıdır
  • Ciddi ve gülümseyen tarzda olabilir bu size bağlı.
  • Selfie olmamalıdır
  • Sizden başka kimse olmamalıdır  Tarzını, duruşunu ve diğer şeyleri net bir şekilde yansıtan profil fotoğrafı tercih etmen senin için iyi olacaktır. 

  İnstagramda rekabet çok yüksek bu açıdan profil fotoğrafın çok iyi olmak zorunda.

  Ortalama altı bir profille çok fazla bir şey bekleyemezsin çünkü kadınlar ortalama profillerle ilgilenmiyor. Her kadın iyi profili olan ve yüksek değer yansıtan erkekleri çekici buluyor. Bu açıdan profil fotoğrafını profesyonel fotoğrafçı ile çektirmen çok daha makul olabilir. Ayrıca düzenmeleri ve efektleri de iyi ayarlamalısın.

  İnstagram'da ortalama bir kadının tanımadığı bir erkeğin profiline bakma süresi ne kadar biliyor musun?

  5 saniye.

  Evet şaka yapmıyorum.

  Kadınlar tanımadıkları erkeğin profiline 5 saniye bakıyor.

  Önce kullanıcı adı, sonra profil fotoğrafı ve en son hakkında kısmına bakarak karar veriyorlar.

  Beğenirse seni geri takip ediyor veya mesajına cevap veriyor.

  Beğenmezse oyun başlamadan bitiyor.

  Kadın burada haklı.

  Ortalama kadına 30 istek geliyor günde.

  Her erkeğe 5 dakika ayırsa aralıksız her gün 3 saat erkek profilleri incelemesi gerekecek.

  Ancak kadın buna en fazla 5 saniye ayırıyor.

   Hakkında Kısmı

  Hakkında/bio kısmı gerçekten instagram oyununun çok önemli bir kısmı ve bu noktada erkeklerin çok fazla hata yaptıklarını görüyorum. Çoğu erkek ya hakkında kısmını boş bırakıyor ya yanlış dolduruyor ya da aşırı fazla uzun şeyler yazıyor. 

  Hakkında kısmın kim olduğunla alakalıdır.

  Minimal ve efektif bir hakkında kısmı oluşturmak en etkilisidir.

  Hakkında kısmı bazı sorulara çok net bir şekilde cevap vermelidir. 

  Bu sorular;
  1. Nerede yaşıyorsun?
  2. Hangi üniversite-bölüm mezunusun?
  3. Ne iş yapıyorsun?
  4. Nelerle ilgileniyorsun?

  Bu 4 soruya kadının aklında çok kısa sürede cevap verebilmen gerekiyor. Eğer kadın 5 saniye içerisinde seni az bir şey merak edip araştırmak isterse bunlara cevap bulabilmelidir. Bu açıdan bu sorulara cevap veren basit bir biyografi oluşturmak çok önemlidir.

  İstanbul
  İstanbul Üni - Psikoloji
  Psikolog
  Felsefe, Dans, Fitness

  Bu hakkında kısmı en iyisidir. Gereksiz fazla bilgi içermez ve senin hakkında çok iyi bir şekilde bilgi verir.

  Öncelikle yaşadığın şehrin kesinlikle bulunması gerekiyor çünkü kadınlar buna dikkat ediyor olası buluşma için. Kadın adamla flört edip emek harcayıp adamın 500 km ötede yaşıyor olmasını istemiyor. Bu açıdan şehrini yazman olası buluşma ihtimallerini arttıracaktır.

  Üniversite ve bölümün kültür-eğitim düzeyini belli ediyor. Kadınların dikkat ettiği bir şey bu ve doğru bir şekilde yansıtmalısın.

  İşinin görünmesi de avantajınaysa yazabilirsin ancak okul ve iş görünmesin istiyorsan buraları boş geçebilirsin.

  İlgi alanları kısmını kesinlikle doldurmalısın. En az 2 ilgi alanı ve hobin profilde yazmalı ve en fazla 3 şey yazmalı bunu da abartmamak gerekiyor. Tek bir şeyi yazmak o şeyin hayatın haline geldiği anlamına gelir bu ise hatadır.

  Hakkında kısmında olmaması gerekenler;
  • Burç ve doğum tarihin olmamalı çünkü bunları sohbetin içinde kullanacaksın
  • Siyasi görüşe dair bir simge, söz veya cümle olmamalı.
  • Futbolla ilgili bir şey olmamalı çünkü gereksiz uyumsuzluğa yol açabilir.
  • Atarlı giderli sözler olmamalı özellikle de ağır abi sözlerinden
  • Yarı İngilizce - Yarı Türkçe olmamalı ya tamamen İngilizce olsun ya da Türkçe.
  • Anlamsız emojiler ve latin alfabesiyle yazılmış sözler koymayın.
  Özellikle negatif enerji oluşturacak siyaset-futbol ikilisinden kesinlikle uzak durun. Türkiye fay hatları kırılgan bir ülke ve gereksiz sorun çıkabilir. Eğer amacın sadece kadınlarla ilişkiler yaşamaksa profilinde kadınlara hitap etmeli. Siyasi görüşüm aşırı önemli ona göre kadınlar gelsin veya futbol takımım çok önemli ona göre kadınlar gelsin diyorsan sen bilirsin bu tamamen sana ait bir tercih. Pek çok potansiyel flörtü kaybetme ihtimalini göze alıyor ve başarını sabote ediyorsan sen bilirsin.

  Hikayeler

  Hikaye oyunu çok önemlidir çünkü hayat tarzımızı net bir şekilde yansıttığımız yerdir. 24 saat içerisinde hikayenin kaybolması da bize fotoğraf olarak atamayacağımız anlık şeyleri paylaşma imkanı sağlıyor.

  Hikayeleri etkin bir şekilde kullanmanız ve hayatınızı estetik bir şekilde paylaşmanız gerekiyor. Günde 1-3 arası hikaye atmak işinizi görecektir ve daha fazlasını atmak bir erkek için çokta gerekli değildir. Hiçbir erkek zamanının tümünü sosyal medyada boş yere harcamamalıdır.

  Hikayelerde paylaşabileceğiniz temalar;
  • Kahve
  • Alkol
  • Araba gezisi
  • Arabada müzik
  • Sahil ve gezme hikayeleri
  • Müzik ve müzik dinlemeli hikayeler
  • Yemek ve tatlı
  • Bazen giyim kombininiz
  • Arkadaşlarla selfie (selfe sadece bu gibi durumlarda hikayede olmalı, gönderi olarak paylaşma)
  • Hobilerle ilgili hikayeler(dans, satranç, boks vs)
  • Spor salonu hikayeleri
  • Gece kulübü ve bar hikayeleri
  • Evcil hayvanınız veya sokak hayvanları
  • Bazen de manzara
  İnstagram hikayelerde istediğiniz şeyleri paylaşabilirsiniz sadece bokunu çıkartmamak şartıyla. Çoğu erkek tek bir şeyin bokunu çıkartıyor ve bu durum iyi olmuyor. Mesela adam spor yapıyor ve 7 gün günde 5 tane spor salonunda hikaye atıyor. Bu durum insanlarda kusma isteğine yol açabiliyor veya sürekli müzik paylaşmanız kimsenin umurunda değil. Kimse sizin müziklerinizi açıp dinlemiyor bu açıdan arada bir paylaşmanız daha iyi olacaktır. Sadece tek bir şeyin bokunu çıkartmayın.

   Öne Çıkan Hikayeler
  Öne çıkan hikayelerinize öncelikle hazır kapaklar eklemenizi tavsiye ederim. Konusuna göre hazır kapak resmi seçip daha estetik bir görüntü sağlamalısınız.

  Öne çıkanlar sabit olduğu için iyi gruplandırılmalı ve daha kaliteli içeriklerden oluşmalıdır. Bir kadın sizi stalkladığında öne çıkan hikayelerinize kesinlikle bakacaktır. Bu açıdan konusuna göre gruplandırılmalıdır. Gezme konulu olanlar bir yerde, yeme-içme bir yerde, arkadaşlarla fotoğraflar bir yerde olmalıdır.

  Öne çıkan hikayeleri kendin için DHV (yüksek değer gösterimi) oluşturacak şekilde kullanmalısın.

   Fotoğraflar

  Bir erkeğin profilinde en az 10 tane kaliteli fotoğraf bulunmalıdır. Bu fotoğraflar selfie ve kötü kalitede olmamalıdır. Fotoğraflarınız ya arka planı güzel şekilde olmalı ya da arka plan bulanık portre fotoğraflar olmalıdır. Fotoğraflarınız kesinlikle yüksek kalitede olmalıdır bu açıdan iyi bir telefon veya kamera kullanmanız gerekmektedir.

  Fotoğraflarınızı adobe lightroom ile düzenlemeyi de ihmal etmeyin. Presetler ile güzel efektler vurmanız çok daha iyi görünüm sağlayacaktır.

  Çoğu erkek profiline yeterince önem vermiyor ve emek harcamıyor. İyi profile sahip erkekler bu işler için ciddi emek harcıyor ve profiline fazlasıyla yatırım yapıyor. Sende boş zamanlarında ve fırsat buldukça profilini geliştirmeye odaklanmalısın. Sağlam profile sahip olup ve etkili mesajlaşma sistemine sahipsen sonuçlar efsane oluyor.

  İdeal bir erkek profili. Sizde bu seviyede olmasa da kendinizin en iyi hali olarak profilinizi oluşturmalısınız.

  Sık Sorulan Sorular


  İnstagram profilim açık mı olmalı yoksa kapalı mı?

  İnstagram profilinin açık olması genel olarak daha iyidir eğer bir gizlilik problemin yoksa çünkü kadın seni sadece profil fotoğrafından değil genel olarak tüm fotoğrafların üzerinden değerlendirir.

  Fotoğrafların altına ne yazmalıyım?

  Fotoğrafların altına yazacakların açıkçası senin karakterine bağlıdır. Ben kendim iddialı sözler yazmayı seviyorum ve başka bir arkadaşım ise komik sözler yazıyor. Bu açıdan kendi karakterinle uyumlu sözler yazmalısın. Çok uzun yazılar ve duygusal sözlerden kaçınmaya dikkat etmelisin sadece

  Kızlarla fotoğraflar atmak DHV yaratır mı?

  Evet ve hayır. Aslında bu durum biraz karmaşıktır. Kadınlarla fotoğraflar atman işe yarar ancak tam tersi etki de gösterebilir. Bu açıdan ben kadınlarla kalıcı fotoğrafları atmıyorum sadece hikaye atıyorum.

  Abartmadan bir kaç tane paylaşman sıkıntı yaratmayacaktır ancak fazla playboy havası yaratman ciddi dirence yol açacaktır.

  Neden selfie fotoğraf paylaşmak yasak?

  Selfie kadınsı bir fotoğraf türü ve erkeği itaatkar gösteriyor. Kameraya aşağıdan yukarıya doğru bakmanız feminen duruyor. Selfie genelde kadınları çekici yapıyor çünkü kadınlar memeleri ortaya çıkarıyorlar. Oysa bir erkeğin tüm kusurlarını ortaya çıkaran bir fotoğraf türü.

  Hollywood aktörlerinin tümünün fotoğrafları portre modunda çekilmiş fotoğraflar. Sende portre modunda çekilmelisin.  Yorum Gönder

  1 Yorumlar